KuvertLanceringstrailer for Hog...

KuvertSuper Mario Bros.-filmen ...

KuvertNintendo Switch 2: Annonc...

KuvertNy trailer for Borderland...

KuvertMød karaktererne i Yakuz...

KuvertSEGA udgiver Virtua Fight...

KuvertMere indhold på vej til ...

KuvertSalgstal for finansåret ...

KuvertN-club Streams: Uge 19

KuvertThe Legend of Heroes: Tra...

KuvertNintendo Switch 2

KuvertSpil på vej til Switch

KuvertElden Ring: Tarnished Edi...

KuvertNintendo kan gøre din ko...

KuvertNintendo Musik

KuvertSpil på vej til Switch 2

KuvertSwitch Friend Codes

KuvertSwitch 2 - spilrygter og ...

KuvertHvad spiller du nu? Hvor ...

KuvertSuper Mario Bros NES på ...

KuvertSwitch dock sælges

KuvertTilbudstråden

KuvertK: Pokemon Fire Red

KuvertS: Switch spil + amiibo

KuvertK: Diverse 3ds spil

KuvertV: Wii U Basic med Wii Fi...

KuvertS: Starlink inkl figur og...

KuvertS: Mario samlerting

KuvertGBxCart eller lignende GB...

KuvertSwitch spil købes

N-club Juletema 2018

Mario Party: The Top 100

Story of Seasons: Trio of Towns

Pixeline: Tåger over Talstrup (Nintendo DS)

Pokemon Ranger Shadows of Almia (Nintendo DS)

Første detaljer om multiplayer i Call of Duty: Ghosts

Første detaljer om multiplayer i Call of Duty: Ghosts

Skrevet af KJ85 - 15-08-2013 01:54

Det næste spil i Call of Duty-serien lander i butikkerne d. 5. november og her sent i aftes har Activision og Infinity Ward fremlagt de første detaljer om spillets multiplayer-del. Dette skete under et live-arrangement i Los Angeles og efterfølgende er en ny trailer selvfølgelig også landet på nettet, så vi kan se noget af præsentationens indhold.

Blandt de nye features i Call of Duty: Ghosts finder vi muligheden for at spille som en kvinde, og rent faktisk vil man kunne ændre sin karakter med over 20.000 kombinationer, da der foruden udstyr og kan vælges hoved og kropsbygning med mere. Multiplayer-delen indeholder også syv nye game modes, 30 nye våben og en ny karakterklasse.

Foruden at designe sin egen soldat kan man rent faktisk designe et helt hold bestående af 10 karakterer, og disse bruges f.eks. alle i en af de nye game modes, hvor man spiller hold mod hold, og hvor en kammerat på et hvert tidspunkt kan overtage styringen fra en af de computerstyrede soldater på dit hold.



Udover detaljer om multiplayer-delen blev en applikation til SmartPhones også annonceret, og fra den kan man ”tage sit spil med sig overalt” og blandt andet ændre sit hold af soldater forud for sine online-kampe.

Sidst, men ikke mindst blev der offentliggjort nogle Collector’s Editions af spillet, men disse kommer umiddelbart ikke til Wii U.

Med en så populær multiplayer-serie som Call of Duty er det selvfølgelig kun naturligt at videreudvikle den del for hver udgivelse, så hvad siger I? Bringer Call of Duty: Ghost de ændringer I ønsker at se?

1
1ups givet

Kommentarer:

Kenneth Pedersen

#1 - Kenneth Pedersen

Level: 4 (Stalkid)

15-08-2013 09:57

Kommer spillet til Nintendo 3DS? Smiley
0
1ups givet
KJ85

#2 - KJ85

Level: 58 (Tektite)

15-08-2013 10:33

^Det gør det godt nok ikke nej. Ville være imponerende hvis det gjorde..
0
1ups givet
Kenneth Pedersen

#3 - Kenneth Pedersen

Level: 4 (Stalkid)

15-08-2013 19:07

KJ85 skrev:
^Det gør det godt nok ikke nej. Ville være imponerende hvis det gjorde..



Øv Smiley Ja det kunn være sindssygt! Smiley

0
1ups givet