I sidste uge fik Expansion Pass-ejere lov til at få gå i gang med den største udvidelse til Xenoblade Chronicles 2, der udkom sidste år i december. Udvidelsen har undertitlen Torna - The Golden Country og er en udvidelse af historien, hvor vi føres tilbage til hændelser, der foregår før historien i Xenoblade Chronicles 2. Selvom den foregår her, er det dog en god idé at have gennemført hovedspillet først, da der ellers er lidt færre overraskelser at få i historien her.
Skulle du dog være nysgerrig efter, hvad denne udvidelse indeholder, eller er du i tvivl om, hvorvidt du skal købe den, så kan du se en lanceringstrailer for den her:
Udvidelsen kan købes ved at købe Expansion Pass til Xenoblade Chronicles 2, eller ved slet og ret at købe en fysisk stand-alone-version til 299 i butikkerne.
Har du besøgt Torna, og i så fald hvordan foretrækker du at købe udvidelsen?
Køb spillet
Støt N-club ved at købe spillet her
Læs videre
Overblikstrailer for Xenoblade Chronicles 2 - Nintendo Switch 2 Edition udsendt
24/07/2026
2022: Året hvor jeg blev JRPG-fan påny
28/12/2022
N-cast #138: Rammer Strikers plet eller ved siden af?
17/06/2022
N-cast #135: Mere Xenoblade-snak og nye emulationsproblemer
27/05/2022
Overblikstrailer udsendt for Xenoblade Chronicles 2 - Torna: The Golden Country
12/10/2018
Join os på Discord
Kom med i vores aktive Nintendo community og chat med andre Nintendo fans!
Kommentarer
Ingen kommentarer endnu
Vær den første til at kommentere!
Log ind for at kommentere
Du skal være logget ind som medlem for at skrive kommentarer.