Vi får også kort tid til at snakke om en annoncering af et nyt SteamWorld-spil fra Image and Form, og så er der nye rygter om et remaster af det oprindelige Metroid Prime, som relaterer sig til Metroid Prime: Trilogy-rygterne fra de forgangne år.
Som et forsøg foreslået af KJ85, er der her en oversigt over timestamps for hvornår vi snakker om hvilke spil og historier. Giv gerne feedback på om det er noget der fungerer!
Timestamps:
Intro: 00:00:00
Pikmin Bloom: 00:01:22
Mario Party Superstars: 00:20:30
Animal Crossing: New Horizons: 00:37:40
SteamWorld Headhunter: 01:01:22
Metroid Prime 1 remaster-rygter: 01:04:43
Intro: 00:00:00
Pikmin Bloom: 00:01:22
Mario Party Superstars: 00:20:30
Animal Crossing: New Horizons: 00:37:40
SteamWorld Headhunter: 01:01:22
Metroid Prime 1 remaster-rygter: 01:04:43
Hør podcasten via afspilleren herunder eller tryk på download-knappen og hent episoden ned på din maskine og lyt til det der.
Du kan også høre os på disse platforme: iTunes
Spotify
Google Podcasts
Husk at abonnere på N-club Podcasts på din favorit platform eller hold øje med vores Podcast-arkiv, så du kan høre de nyeste episoder med det samme de bliver lagt op!
Vi håber I vil give den nye episode en lytter. Vi modtager meget gerne feedback i kommentarerne!
zcream
#1Jeg er helt enig i at Pikmin Bloom formegentlig vil få svært ved at tiltrække spillere. Jeg har testet det siden launch og idéen er sød, men der mangler en grund til at komme tilbage til det. Det er sjovt nok at se at der har været andre og plante blomster på en given strækning, men det er også ligesom dét.
Som skribent tester jeg ofte ting sammen med min nu 10årige datter, da det giver et fint mix i en produktanmeldelse og ift. Pikmin Bloom, så syntes hun, at det var super sødt og sjovt, da vi kiggede på det første gang, men siden da har der ingen interesse været.
Ærgeligt. For der er egentlig masser af potientiale, men som det er nu - frygter jeg en hurtig død for Pikmin Bloom.
Til gengæld blev jeg endelig overtalt til at købe Mario Party Superstars - og har naturlivis bestilt dem via linket her til højre