? N-CLUB .DK N N-CLUB B A
Nemy
Nemy
30/11/2018

Nintendo annoncerer Fire Emblem expo

Nintendo annoncerer Fire Emblem expo
Nintendo har annonceret et stort Fire Emblem-arrangement i Japan. Expoen finder sted i Japan den 4. maj 2019.

Nintendo har endnu ikke fortalt præcis, hvad vi får at se til arrangementet. De har dog annonceret, at vi den 8. december får en Fire Emblem-udsendelse på Youtube, hvor vi formentlig hører mere. Der vil formentlig være mere nyt om Fire Emblem: Three Houses, der udgives til Nintendo Switch næste år.

Er du tilfældigvis i Japan og vil du gerne til arrangementet kan du fra den 28. december købe billetter på arrangementets hjemmesidehttp://www.intsys.co.jp/works/FEexpo/.
0
1ups givet
Del:
Join os på Discord

Kom med i vores aktive Nintendo community og chat med andre Nintendo fans!

Kommentarer 6

TheIssing
03/12/2018
Er endelig ret spændt op at se, hvad de har at byde på her. Der må være ret meget når man laver en helt expo.
0
JOEP
03/12/2018
Ja, det er helt vildt, at de ligefrem laver en Fire Emblem messe. Er da spændende, hvad de har tænkt sig at fylde den ud med, og om der kommer noget ud af det, som vi kan få noget ud af herhjemme.
0
Krisp
04/12/2018
#1: Er spillet ikke også ret kæmpe i Japan?
0
TheIssing
04/12/2018
#3 Jo, det skulle være ret stort i Japan.
Men mener ikke de har så mange ting, at de kunne lave en hel expo. Der er main series spil, spin off warriors og heroes og til sidst har vi kortspillet Cipher. De må havde en masse nyt at vise, for det vil virke. Det vil næsten ikke overraske mig, hvis de smider en smash dlc trailer efter os til expoen. d:
0
Alpha sapphire
04/12/2018
jeg håber da vi får info på det næste spil i serien personligt syntes jeg at det lyder lidt som samme situation som fates baseret på spillets navn, men vi ved selvfølgelig ikke rigtigt andet end hvad det hedder endnu.

Så må vi se om de vil genindføre man/waifu systemet som ikke var med i shadows of valentia. personligt ville jeg ikke have noget imod det da gjorde at man ikke kun bekymrede sig om to eller tre characters, men jeg overlever nok også hvis de vælger at skrotte det en gang for alle, men jeg tror nu det er ret usandsynligt eftersom det kun var fraværende i shadows of valentia da det var et remake.
0
TheIssing
04/12/2018
#5 Jeg håber dybt og inderligt, at de dropper child units, i tilfælde af at de vender tilbage med waifu systemet. Det var voldsomt påtrangende i Fates, og gav ingen mening. Kun child units hvis der er et time skip, som i Genealogy of the Holy War. Fates support led under kvantitet over kvalitet imo, så håber virkerlig det er skruet lidt ned for det hele.
0
Log ind for at kommentere

Du skal være logget ind som medlem for at skrive kommentarer.

Log ind på N-club
Seneste kommentarer
Nintendo frigiver billede...
af [8-Bit] MoNkEy - 4 timer siden
Vind fribilletter Super M...
af ThePatrickBay - 18 timer siden
Animal Crossing fylder 25...
af Chocobona - 1 dag siden
Rhythm Paradise Groove ud...
af ThePatrickBay - 2 dage siden
Monthly Highlights for ma...
af JOEP - 2 dage siden
Ny trailer for Professor ...
af Jonezy - 4 dage siden
Decapolice udskydes til 2...
af Jonezy - 4 dage siden
Inazuma Eleven Re kommer ...
af Jonezy - 4 dage siden
Neverway lander på Switch...
af Zone - 5 dage siden
Warhammer Survivors annon...
af [8-Bit] MoNkEy - 5 dage siden
Mario Shop