Smash Bros.-hajerne turde ikke tage udfordringen op, men ignorerede den stort ved at fortsat at owne hinanden i en triviel kamp mellem hvid Kirby og rød Link.
Derimod var der mange andre modige gamere, der endnu ikke har et ligeså kendt hardcore-gamer-ry, at skulle opretholde, som rent faktisk turde stille op i udfordringen. Den første der slog Ryu, vandt The Conduit til Wii.

Størstedelen fik en god gang gammeldags prygl af Ryu stilsikkert kontrolleret af undertegnede i egen laid back person.

Nogle gav stor udfordring og kun én løb med sejren. På trods af et gammelt voldtaget Super Nintendo joypad, hvor tasterne var lidt for slidte, så lykkedes det først nummer 37 i rækken af udfordrere, at slå Ryu. Den heldige vinder er Michael.

Stort tillykke til Michael