Skrevet af Lukas Skywalker - 01-10-2009 18:25
Det kommende spil i The Legend of Zelda-serien, The Legend of Zelda: Spirit Tracks, lander på de amerikanske hylder d. 7. december. Vi europæere har nu også fået en dato at se frem til, og denne lyder på d. 11. december, altså kun fire dage senere end USA.
I The Legend of Zelda: Phantom Hourglass, det seneste Zelda-spil på Nintendo DS, havde Link et skib som man så skulle sejle rundt i. Som der mere eller mindre refereres til i titlen, så skal Link i The Legend of Zelda: Spirit Tracks på jernbaneskinner, for han skal nemlig køre tog. Spillet har samme grafikmotor som The Legend of Zelda: Phantom Hourglass.
Med New Super Mario Bros. Wii der også udkommer i god tid til julehandlen, så er der virkelig lagt op til nogle fede julegaveønsker.
#1 - Esmun
Level: 8 (Pirahna Plant)
01-10-2009 18:54
Kan lige oplyse om at Gamstop/EBgames sælger det for 199 hvis man laver en preorder ved at bytte to DS-spil#2 - Kanin
Level: 23 (Skree)
01-10-2009 19:59
Endelig endnu et spil til min(e) DS(er)#6 - Nome®
Level: 1 (Goomba)
02-10-2009 14:33
Jeg kan bare ikke komme online på DSi, Jeg har wpa Og det SUCKS. Der er så mange grunde til at jeg hader det. Og her er nok en af dem#8 - Ossipoff
Level: 6 (Cucco)
03-10-2009 02:44
Dnomes, at sige at WPA sucks, svarer lidt til at sige, at pinkoden på dit Dankort sucks