Lukas Skywalker
Lukas Skywalker
02/09/2010 14:32

Success will come to those ready to go all the way!

Success will come to those ready to go all the way!
Mere Ubisoft plakat-mystik er havnet i indbakken, denne gang med følgende sætning: "Nowadays talent seems to be useless in Hollywood. Success will come to those ready to go all the way!", og igen er emnet på mailen det samme som overskriften for denne nyhed. Denne gang er vi dog kommet et mindre spor nærmere! Tjek "Doll Fiction"-plakaten i den tidligere nyhed.

Kig ude i højre side af plakaten - ser navnene bekendte ud? Vi har indtil nu haft: The Clown, The Goth, og The Surfer. Faktisk har vi også haft The Beachbabe (den dukke som The Goth holder i højre hånd) og The Bunnygirl (ligger på sengen med et afkappet hoved). De tre nyeste plakater er minsandten også med på listen, og den er dermed fuldendt!

Se The Gambler, The Showgirl, og The Stoner herunder:





Dukker synes jo at gå igen i billederne (nogen mere tydelige end andre), og parodien på Pulp Fiction hed jo ligefrem Doll Fiction. Navnet på denne mappe er "DA_Posters2", hvor etteren hed det samme bare uden et to-tal. Doll Adventures, måske?

Update: Spillets navn er Bloody Good Time, og foregår på foprskellige filmlokationer. Spillet udkommer desværre hverken til Wii eller Nintendo DS.
0
1ups givet
Del:
Join os på Discord

Kom med i vores aktive Nintendo community og chat med andre Nintendo fans!

Kommentarer

Ingen kommentarer endnu

Vær den første til at kommentere!

Log ind for at kommentere

Du skal være logget ind som medlem for at skrive kommentarer.

Log ind på N-club
Seneste kommentarer
Se en Indie World Showcas...
af JOEP - 6 timer siden
Pokémon LeafGreen (Switch...
af Fnugmania - 15 timer siden
Outbound udgives 23. apri...
af JOEP - 15 timer siden
Tre nye Nintendo Classics...
af Nemy - 1 dage siden
Legacy of Kain: Defiance ...
af JOEP - 1 dage siden
Mario Shop